Google برنامه گفتار رایگان Parler را برای “محتوای لذت بخش” بارگیری می کند

[ad_1]

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

گوگل روز جمعه گفت که برنامه Parler را از فروشگاه تلفن همراه خود حذف کرده است زیرا “محتوای لذت بخشی” را فراهم می کند که می تواند باعث خشونت مرگبار شود ، همان چیزی که در Capitol ایالات متحده دیده می شود.

شبکه اجتماعی Parler به پناهگاهی برای شخصیت های راست افراطی تبدیل شده است که می گویند توسط دیگر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی سانسور شده اند.

گوگل در پاسخ به پرسش AFP گفت: “ما از انتشار مداوم در برنامه Parler مطلع هستیم ، كه به دنبال ایجاد خشونت مداوم در ایالات متحده است.”

این شرکت با استناد به فروشگاه محتوای دیجیتال خود که متناسب با دستگاه های اندرویدی است ، اضافه کرد: “برای توزیع برنامه از طریق Google Play ، ما از برنامه ها می خواهیم که برای محتوای لذت بخش از حد متوسط ​​استفاده کنند.”

به گفته Silicon Valley Internet Titan ، سیاست ها و روش های اجرایی که انتشارات خشن را محدود می کنند توسط توسعه دهندگان برنامه هایی که نرم افزار آنها در Google Play در دسترس است ، مذاکره می شود.

گوگل گفت: “با توجه به این تهدید ایمنی عمومی مداوم و فوری ، ما لیست برنامه های فروشگاه Play را متوقف می کنیم تا زمانی که به این موارد بپردازیم.”

طبق گزارشات ، اپل به پارلر هشدار داده است كه اگر اقداماتی را برای جلوگیری از برنامه ریزی اقدامات غیرقانونی و خشن كاربران در این سیستم عامل ، مانند حمله مرگبار در واشنگتن انجام ندهد ، می تواند نرم افزار آن را از App Store حذف كنند.

محافظه کاران حامی ادعاهای رئیس جمهور دونالد ترامپ در مورد تقلب در انتخابات باعث مهاجرت به سایت های رسانه های اجتماعی جایگزین شده اند که از فیلتر کردن ادعاهای تایید نشده خودداری کرده اند.

این تغییر باعث تقویت موارد مورد علاقه جناح راست مانند پارلر ، نیوزمکس و رامبل شد ، آنها رویکرد فیس بوک و توییتر را برای برچسب زدن و محدود کردن دامنه تئوری های توطئه رد کردند.

فیس بوک و توییتر حساب های ترامپ را در روز جمعه ممنوع کردند ، از این ترس که وی با استفاده از آنها حمله جدیدی مانند حمله روز چهارشنبه در پایتخت این کشور انجام دهد.

سایت هایی مانند پارلر و همچنین کمپین انتخاباتی ترامپ ، جمهوری خواهان را به خود جلب می کند.

توییتر و فیس بوک در حالی که به طور فزاینده ای برای گفتگوهای سیاسی اهمیت می یابند ، با دستکاری و اطلاعات غلط دست و پنجه نرم می کنند ، در حالی که می خواهند سیستم عامل های خود را از دیدگاه های مختلف باز نگه دارند.

پارلر و سایت های مشابه به نیروهایی برای نژادپرستی و یهود ستیزی در کنار گروه هایی که از انتشار سایر مطالب نفرت انگیز یا ترویج خشونت در سایر سیستم عامل ها منع شده اند ، تبدیل شده اند.

(خبرگزاری فرانسه)

[ad_2]

Recommended Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *